Головна » Файли » Сторінка психолога

Як підготувати дитину до школи — поради батькам!
13 Вересня 2018, 17:59

Як підготувати свою дитину психологічно до школи.
Частіше розмовляйте у присутності дитини про школу, шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання.
Викладачі і психологи радять забути про пафосні фрази на кшталт «Завтра починається твоє майбутнє», «Дивися, не схиб» тощо. Розповідайте про шкільне життя реалістично, без страшилок і оздоб. Налаштовуйте дитину на те, що у школі вона буде інтенсивно пізнавати світ, робити перші кроки до майбутньої професії. Робіть акцент на тому, що навчання — це і цікаво, і корисно.
Не приховуйте труднощів, які чекають на дитину у школі, але формуйте у неї впевненість у їх подоланні. 
Готуйтеся до навчання разом. Ручки, зошити, шкільну сумку і все, що необхідно для навчання, купуйте разом із дитиною. 
Не стримуйте інтерес до навчання, заохочуйте дитину до набуття знань, обміну враженнями від почутого, побаченого. При цьому не варто намагатися пройти з дитиною всю програму першого класу ще до школи. Не перевантажуйте її.
Поступово вносьте зміни в режим дня — вкладайте дитину спати раніше і навчіть раніше вставати. Особливо це стосується тих дітей, які не відвідують дитячий садок.
Давайте дитині самостійні завдання. Довіряйте дитині самостійно піклуватися про себе – заправляти ліжко, обирати одяг на прогулянку, завантажувати білизну у пральну машину. Це почне формувати відчуття відповідальності за самого себе.
У будь-якій конфліктній ситуації не принижуйте гідності дитини, прагніть заохотити її до самовдосконалення.
Ще один важливий момент — це батьківський настрій. Часто початок шкільного життя батьки сприймають не зовсім позитивно, передаючи свій настрій майбутньому першокласнику. Наприклад, відомий психолог і педагог Шалва Амонашвілі, заходячи в клас, вітався зі своїми учнями таким чином: «Вітаю, майбутні поети, вчені, музиканти!», — підкреслюючи, що всі діти — талановиті без винятку. Потрібно пояснювати, що школа потрібна для того, щоб ти, доню (синку), стала найкращим кухарем або чудесним перукарем… Головне, що має отримати дитина від школи: навчитися здобувати знання і задоволення від навчання; навчитися дружити, стати впевненою в собі, у своїх здібностях і можливостях.

 

Категорія: Сторінка психолога | Додав: ykalinskaya13
Переглядів: 15 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]