Головна » Файли » Сторінка психолога

Мотивація до навчання
12 Березня 2018, 17:39


Що впливає на інтерес до навчання?

Виділяють три фактори, які впливають на мотивацію:

1. Маленькі діти готові вчитися і нічого за це не вимагають. У них сильно розвинена внутрішня мотивація: вони вчаться просто тому, що їм це цікаво.

2. Ефективно вчаться ті діти, які зберегли внутрішню мотивацію. А інших вважають нездатними, але це не так. Деякі школярі отримують суцільні двійки, але при цьому виявляють себе в інших областях. Наприклад, знають напам'ять десятки пісень улюбленого виконавця (а на алгебрі не можуть пригадати таблицю множення). Або запоєм читають фантастику (тоді як до класичної літератури не торкаються). Їм просто цікаво. В цьому і полягає суть внутрішньої мотивації.

3. Заохочення руйнують внутрішню мотивацію. Психологи Керол Еймс і Керол ДВЕК з'ясували, що якщо батьки або вчителі роблять акцент на якомусь заохочення, то інтерес у дітей незмінно знижується.

З чого почати?

Повернути мотивацію до навчання - процес довгий, і успіх в основному залежить від батьків.

1.Зміст

Коли дитина не виконує наша вимога, ми шукаємо способи впливати на його поведінку. Почніть з іншого: задумайтеся, наскільки розумно ваша вимога. Напевно, не станеться нічого страшного, якщо з фізики дитина буде отримувати не тільки четвірки і п'ятірки. І прохання «не шуміти» діти ігнорують не тому, що вони неслухняні, а через психологічних особливостей свого віку.
2. Співпраця

На жаль, багатьом батькам це слово не знайоме в контексті спілкування з дитиною. Але чим старше ваші діти, тим частіше ви повинні залучати їх до співпраці. Обговорювати, пояснювати, разом будувати плани. Спробуйте поговорити з дитиною як з дорослою людиною. Не треба сприймати в штики бажання 15-річного хлопчика стати космонавтом. Спокійно поясніть, чому ви вважаєте це мало реальним. Можливо, в ваших словах син знайде внутрішню мотивацію для зростання.

3.Свобода вибору. Дитина повинна відчувати себе частиною процесу, тоді він буде відповідальніше підходити до вирішення проблем. Коли він погано себе веде, запитаєте його про причини. Ви можете заперечити, що і так знаєте, в чому справа, але все ж спробуйте. Можливо, відповідь вас здивує!


Шукаємо внутрішню мотивацію

Внутрішній стан дитини коригувати непросто, але все ж робота в цьому напрямку може принести плоди.

1. Навчіться приймати свою дитину. Наприклад, вам може не подобатися новий імідж дочки, але ви повинні його прийняти. Іншими словами, мова йде не про потуранні, а про розуміння.


2. Поговоріть по душах. Якщо ви зі своєю дитиною досить близькі, для початку просто поговоріть. Запитайте, що йому цікаво і які проблеми виникають у навчанні. Разом знайдіть вихід з ситуації.

3. Допоможіть дитині визначитися зі справою життя. Найчастіше внутрішньої мотивації немає, тому що дитина не розуміє, навіщо йому взагалі потрібні ці формули, нескінченні правила і теореми. Важливо визначитися, чим же хоче займатися дитина після школи. Зрозуміти це допоможуть і довгі розмови з батьками, і консультації з профорієнтації, і книги для підлітків.

4. Побудуйте навчальний процес на захоплення дитини. У навчанні потрібно постаратися поєднати щирі інтереси дитини (внутрішню мотивацію) зі шкільними предметами. Цей процес індивідуальний і вимагає великої уваги з боку батьків. Наприклад, вивчати англійську можна за допомогою улюбленого кіно (існують навіть цілі програми, присвячені культових фільмів). А підлітка, який обожнює комп'ютерні ігри, напевно захопить програмування і науки, з ним пов'язані.

Витягнути з дитини цю внутрішню мотивацію - ось завдання із завдань. Але для чуйних, які думають, щиро цікавляться батьків це не стане проблемою.

Категорія: Сторінка психолога | Додав: ykalinskaya13
Переглядів: 33 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]