Головна » Файли » Показовий урок

Урок пам'яті «Окраса степу нашого, безсмертник…» за поемою Людмили Чижової «Легенда про безсмертник»
17 Грудня 2015, 11:45

Зараз багато говориться про патріотизм, мужність, героїзм, але є й ганебні сторінки в нашій історії. Це випадки зради, зрікання своєї Батьківщини, народу, мови, своїх батьків.

  На уроці-пам'яті «Окраса степу нашого, безсмертник…» за поемою Людмили Чижової «Легенда про безсмертник» п'ятикласники не тільки ознайомилися з цікавими сторінками життя і творчості авторки, але й поєднали її оповідь з народними легендами про степову квітку, розкрили красу і велич української жінки-матері, осудили зраду сина заради багатства, влади, слави.

  Учні відтворили ці трагічні події, інсценізуючи фрагменти твору. Талановито виконали роль  матері  Третяк Ганна та Письменна Олександра, хана – Ярмолюк Владислав, сина – Бідоренко Данило.

Перед дітьми і гостями постали правдиві образи – змученої жінки, яка шукає своїх рідних у далекій країні, і хана –жорстокого володаря, який немає ні жалю, ні співчуття. Вразила і сцена зустрічі матері з сином, який зрікається своєї Батьківщини, матері-батька. Для нього Україна – згарища, бідність. Співчуття, жаль, теплота бриніли в голосі дітей, коли читали уривок зустрічі жінки з чоловіком.

Авторка примусила дітей замислитися над багатьма проблемами: добра і зла, ненависті і любові, відданості і зради, гуманності і жорстокості. Учні дійшли висновку, що батьки розчарувалися у своєму синові, але в душі залишилася віра, що дійдуть до України, і надія, що хлопчика, якого підібрала жінка на Майдані Сліз, гідно виховають. Школярі одностайно погодилися з висловами, що любов до батьків є основою всіх чеснот, і того, хто зрікається своїх батьків, карає Бог, того мучить сумління все його життя.

Творчо домислили і висловили свої думки щодо майбутнього сина-запроданця. Кожен з них був упевнений, що доля його покарає, він ніколи не буде щасливим без рідної землі, домівки, батьків.

Важливо, щоб цей урок, дійсно, залишився пам’яттю про давнє минуле нашого народу, а нев’януча квітка завжди нагадувала про цю дивну легенду, щоб українські діти не зрікалися найдорожчого, не схиляли голови перед багатством і славою, щоб душа їхня була багата та щедра, як у Людмили Чижової.

Вчитель української мови та літератури Корчева Т.І.

 

Категорія: Показовий урок | Додав: anna_ginkul
Переглядів: 1088 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]