Головна » 2017 » Листопад » 21 » На Миколаївщині відбувся семінар «Протидія антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі»
21:09
На Миколаївщині відбувся семінар «Протидія антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі»

14–15 листопада 2017 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено обласний семінар «Протидія антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі», в якому брав участь учитель історії Гінкул В.С. 

Захід відбувся в рамках договору про співробітництво МОІППО та Громадської організації «Український центр вивчення історії Голокосту», відповідно до річного плану роботи МОІППО, нa виконання Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

Семінар проходив у рамках Проекту з поширення освітніх матеріалів із протидії антисемітизму та ромофобії, який упроваджується ГО «Український центр вивчення історії Голокосту» за сприяння фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» та у співпраці з регіональними навчальними закладами.

Участь у семінарі взяли 30 осіб (учителі історії та правознавства закладів загальної середньої освіти та інтернатних навчальних закладів області, науково-педагогічні працівники МОІППО).

Василь Шуляр, директор МОІППО, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, доктор педагогічних наук, доцент, заслужений учитель України, звернувся до учасників заходу з вітальним словом і презентував двотомне видання МОІППО – збірку методичних розробок учителів Миколаївщини «Педагогічний досвід навчання історії Голокосту» (упоряд. і заг. ред. Н. А. Сторчак, 2017 р.).

Навчання учасників проводили Віталій Бобров, науковий співробітник та координатор освітніх проектів Українського центру вивчення історії Голокосту, та Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту. Для участі у заході були запрошені представники Миколаївського обласного товариства ромів «Романі Бахт» Володимир Юрковський та Ізаура Дріма.
У ході семінару було розглянуто такі питання:
1. Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти.
2. Ідентичність: стереотипи та упередження.
3. Історія та культура євреїв України, стосунки єврейської громади з іншими народами.
4. Історичні та сучасні аспекти антисемітизму як виду ксенофобії.
5. Історія та культура ромів України. Нетерпимість до ромів, її зміни з часом.
6. Голокост і геноцид ромів під час Другої світової війни.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з науково-теоретичними напрацюваннями, методичними рекомендаціями та позитивним досвідом протидії різним формам ворожнечі та упередженням у сучасному українському суспільстві, а також отримати навчальні матеріали для застосування в подальшій роботі.

Учителі активно долучилися до обговорення нових підходів у дослідженні історії Голокосту в Україні, визначення проблем викладання історії геноцидів у школі та шляхів їх розв’язання, необхідності протидії антисемітизму, ромофобії та іншим формам ворожнечі, а також формування в учнів толерантного ставлення до представників інших національностей.

ДЖЕРЕЛО: http://moippo.mk.ua/index.php/novini/4743-na-mykolaivshchyni-vidbuvsia-seminar-protydiia-antysemityzmu-romofobii-uperedzhenniam-ta-vorozhnechi 

Переглядів: 55 | Додав: anna_ginkul | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]