Головна » 2018 » Травень » 13 » Навчання активного громадянства на основі словацько-українського досвіду
20:23
Навчання активного громадянства на основі словацько-українського досвіду

Із 09 по 11 травня 2018 року в Миколаєві проходив триденний регіональний семінар у рамках освітнього словацько-українського проекту «Активний громадянин – ефективна влада». Він є одним з етапів реалізації міжнародного проекту «Активний громадянин – ефективна влада», який упроваджується протягом 2017-2019 років.
Мета: розвиток громадянської, інформаційно-комунікаційної та інших ключових компетентностей учасників освітнього процесу відповідно до засад Нової української школи.
Участь у семінарі понад 40 осіб (учні та учителі закладів загальної середньої освіти, науковці, члени ГО, представники органів влади). 
Вітальне слово: директор МОІППО Василь Шуляр; народний депутат України Тарас Кремінь; головний спеціаліст департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Тетяна Демиденко. 
Навчання у співпраці проводили: 
 Каміл Сладек, Мартін Кріж, Мартіна Бендікова (тренери Центру європейської політики, Республіка Словаччина); 
 Любіца Волянска (науковий співробітник Інституту етнології САН, Республіка Словаччина); 
 Оксана Іваць (голова ГО «Світ розвитку суспільства»); 
 Ніна Сторчак (завідувач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО); 
 Белла Форносова (учитель історії та правознавства Миколаївського класичного ліцею Миколаївської міської ради); 
 Ганна Гінкул (учитель історії та правознавства Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І–ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради); 
 Марина Максимова (учитель історії Баштанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Баштанської міської ради Баштанського району).
Захопливими під час семінару були навчання в дії, демократична атмосфера та успіхи учнів в опануванні найважливіших засад демократичного громадянства за такий короткий час. 
Навчання проводилося у тренінговій формі та передбачало активну і творчу роботу учасників – воркшопи, навчальні ігри, скрайбінг, створення відеоматеріалів, проектування, брейнрайтинг, спід-дейтинг, використання Google-ресурсів для спілкування тощо. 
У ході семінару учасниками були розглянуті питання про конкретні можливості громадян активно впливати на владу та вирішувати питання місцевого значення в інтересах своєї громади, про використання для цього інструментів, наданих громадянам Конституцією України. 
Презентовано збірку аналітичних і нормативних матеріалів «Конституція для активного громадянина» (автор-укладач Н. Сторчак, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти).
Підсумком семінару стали презентації учнівськими командами планів із реалізації власних проектів щодо змін у їх громадах, які вони реалізовуватимуть упродовж року: створення локації для відпочинку на узбережжі річки, сортування сміття, відкриття кінотеатру під відкритим небом у сільському парку, виховання відповідальних господарів собак, перетворення бібліотеки на сучасний простір для спілкування жителів громади тощо.

Переглядів: 67 | Додав: anna_ginkul | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]