Головна » 2018 » Лютий » 25 » Словацький досвід у формуванні активної громадянської позиції
12:03
Словацький досвід у формуванні активної громадянської позиції

Команда з Миколаївської області, до складу якої входить наша школа, бере участь у Міжнародному проекті "Активний громадян - ефективна влада". Метою проекту є покращення ефективності державного управління та громадянського суспільства в Україні. Перший крок для досягнення цілі - впровадження якісно нового способу громадянської освіти: заохочення учнів застосовувати знання, уміння співпрацювати з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, громадою на практиці, в реальному житті. Отже, 4 регіони зустрілися у Словаччині, м.Братиславі на 5-денному тренінгу, щоб переосмислити роль вчителя у сфері громадської освіти для демократичного суспільства, підготуватися до фасилітації учнівських проектів, в яких молоді люди діятимуть у партнерстві з представниками органів влади у вирішенні нагальних потреб громади.

Ділюся своїми враженнями у вигляді щоденника, щоб нічого не пропустити.

ДЕНЬ 1. 11 лютого 2018 р.  Знайомство з тренерами та представлення проекту.

День 2. 12 лютого 2018
День насичений, але продуктивний. В ході навчальної гри ми мали змогу створити ідеальне громадянське суспільство і спробували знайти порозуміння та налагодити відносини з НУО, владою, ЗМІ та громадянином (як виявилося - це реально). Під час Світової кав'ярні ми обговорили питання, що стосуються необхідних складових учнівських проектів, а саме: окреслили необхідну нормативно-правову базу, джерела фінансування, способи популяризації проекту, коло осіб, що зможуть допомоги у досягненні мети. P.S. Робота закінчилася після 7- ї вечора, проте нові знання та навички в ході неформального навчання давалися напрочуд легко, невимушено. А ще ми мали змогу представити наш регіон та школи, де працюємо.

День 3. 13.02.2017
Ми говорили про інноваційне навчання і формальну освіту, а саме про інноватику в освіті, комунікацію та переосмислення ролі вчителя.
Андрей Навойскі показав нам складові неформального навчання через вправи (без теорії, лише виконуючи завдання, граючи, прийшло усвідомлення суті неформальної освіти, її змісту). А ще ми малювали портрети своїх сусідів за різних умов, які показали, що вихід за звичні рамки може відкрити в нас нові можливості.

Після обіду в групах протягом трьох годин ми вчилися створювати проекти. Потім презентація, оцінка проектів та рефлексія.

День 4. 14 лютого 2018 р.
Була проведена рефлексія, яка дозволила ще раз переосмислити мету подальшої роботи з учнями. Друга половина дня була присвячена екскурсії до середньовічного міста Трнава. Казкове,невелике містечко,де поєднуються архітектура Xll-XIII століття та сучасність. Костьол у бароковому стилі вразив своєю пишністю, величчю та теплотою.
У м.Трнава ми відвідали мерію,де спікер розповів про взаємодію школи та влади, а потім учні старшої школи поділилися практикою реалізації пооектів в різних сферах.

День 6. 16 лютого 2018 р.
Останній день семінару і від'їзд додому. Це неймовірні емоції, ми рефлексували у незвичайний спосіб: ліпили, малювали, грали, обговорювали, обмірковували. Протягом трьох днів учень місцевої школи знімав відео про нашу роботу і в цей день презентував своє бачення того, що відбувалося. Юний режисер зміг виокремити найцікавіші фрагменти та змонтувати фільм про наше навчання. Доречи, звітуватимуть учнівські команди про результати своєї роботи також через відзняті короткометражні фільми, які повинні будуть змотивувати громаду проявляти активну громадянську позицію.

Ось так пройшло наше навчання, тепер Миколаївська область зустріне словацьких тренерів 9—11 травня 2018 року. В цей час вони проводитимуть заняття для учнівських команд. Нашу школу будуть представляти 3 команди по 3 особи. Самі ці молоді люди реалізовуватимуть соціальні проекти у співпраці з НУО та місцевою владою, щоб довести, що активна громадянська позиція – це один з ключових елементів на шляху до кращого життя.

Гінкул Ганна Сергіївна

Переглядів: 58 | Додав: anna_ginkul | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]